fbpx

S.S.SSıkça Sorulan Sorular

Satın aldığın ürünü teslim aldığın gün dahil 14 gün içerisinde iade edebilir veya değiştirebilirsin. Teslim tarihinin üzerinden 14 gün veya daha fazla geçmiş olan siparişle iade ve değişim olmaz.

Değişim veya iadenin kabul edilebilmesi için ürünün etiketli, eksiksiz, kullanılmamış, yıpranmamış/hasar görmemiş ve yıkanmamış olması gerekmektedir.

Değişim ürününün kargolanması veya para iadesinin yapılması yalnızca gönderdiğiniz ürünün depomuza ulaşıp kontrolleri yapılmasından sonra başlamaktadır.

İade ve değişim için bizimle  merhaba@sfendon.com adresinden “Sipariş numaranı” muhakkak belirttiğin bir e posta ile iletişime geçebilirsin.

Satın aldığın ürünün para iadesi için bankaya talimat ürün depomuza ulaştıktan sonra veriliyor. Buradan sonraki süreç bizim bankamız ile sizin bankanızın arasındaki prosedüre göre ilerliyor ve 3 ila 15 iş günü arasında değişkenlik gösterebiliyor.

Her gün 10.00 ve 15.30 olmak üzere iki farklı saatte ürünler anlaşmalı kargo firmalarına teslim ediliyor. Aynı gün 14.45’e kadar gelen siparişler çoğunlukla aynı gün kargolanıyor. Kampanya dönemleri ve özel günler haricinde tüm kargolar en geç 24 saat içerisinde kargoya teslim ediliyor. 

İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa vb lokasyonlara ortalama 24-72 saat arasında teslim ediliyor. Diğer iller için ise ortalama teslimat süresi 48-96 saat arasında.

Şehir merkezinden uzak bölgeler ve yazın yüksek yoğunluğa sahip tatil bölgelerinde kargo firmalarının yoğunluğundan ötürü bu süre uzayabiliyor.

Her siparişin ardından anında sipariş numaranı ve sipariş detaylarını belirttiğimiz bir e posta gönderiyoruz. Siparişleri pazar günü ve resmi tatiller hariç en geç 24 saat içerisinde kargoya veriyoruz. Bu süre kampanya dönemleri ve bazı özel günlerde 48 saate kadar uzayabiliyor.  Ürünün kargoya çıkınca kargo takip numarası ve tahmini teslimat tarihi ile ilgili sms tarafınıza iletiliyor.

Hayır sadece internet sitemiz sfendon.com, Trendyol ve Amazon mağazamız üzerinde satış yapıyoruz. Ürünleri görebileceğiniz, deneyebileceğiniz bir adres bulunmamaktadır. Bedeninden emin olmadığın ürünleri sipariş edip deneyip 14 gün içerisinde iade edebilir veya değiştirebilirsin. İade ve değişim süreçlerinde kargo ücreti de dahil olmak üzere hiçbir ek ücret ödemezsin. Tüm süreç ücretsizdir.

Darıca ve Bakırköy olmak üzere iki farklı depomuz bulunmaktadır. Bakırköy depomuzdan elden teslim alabileceğin ürünler sitemizde “Elden Teslim” etiketli ürünlerdir. Bu ürünleri sipariş oluştururken “Elden Teslim” seçeneğini işaretleyerek siparişi Bakırköy’den kendin gelerek teslim alabilirsin. “Elden Teslim” seçeneğine sahip ürünler için sipariş oluşumunu takiben 60 dakika içerisinde arayarak sana ulaşacağız.

Bakırköydeki adresimizde yalnızca internet sitemizden verdiğiniz siparişleri teslim alabilirsiniz. Ürünleri denemek veya görmek için gerekli alan bulunmamaktadır.

Tüm ürünlerimizin bulunduğu Darıca deposu tüm siparişlerin kargolandığı bir fulfilment depodur. Buradaki ürünleri elden teslim almak mümkün değildir. Yalnızca kargo ile teslim alınabilir.

400₺ üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir. 400₺ altında kalan siparişlerde ise kargo ücreti 19₺’dir.

Kolay Gelsin, Kargom Sende ve Aras Kargo ile çalışıyoruz.

Ürünleri mukavemeti güçlü, çift bantlı körüklü mukavva paketlerle gönderiyoruz. Çift bantın ilkini biz ürünü depodan çıkartırken kullanıyoruz, ikinci bantın jelatini sökülmeden size ulaşıyor. İkinci bant ise iade veya değişim yapmanız durumunda kullanmanız için bırakılıyor.

Hediye paketi olarak ise kraft kağıttan Sfendon logolu körüklü paket kullanıyoruz.

Ürün paketi içerisinde fatura bulunmamaktadır. Faturalar sipariş verirken girdiğiniz e posta adresine pdf olarak gönderiyoruz. Kargo paketinizin içerisinden sadece irsaliye bulunmaktadır. İrsaliyede hiçbir ücret ve bedele dair bilgi bulunmamaktadır.

Türkiye dışında sipariş verebileceğiniz ülkeler; Avusturya, Belçika, İsviçre, Almanya, İspanya, Fransa, İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya, Galler, İrlanda Cumhuriyeti, İtalya, Lihtenştayn, Lüksemburg, Monako, Hollanda.

Bu ülkelerden verilecek olan siparişlerde kargo ve gümrük için satın aldığınız ürün/ürünlerin fiyatına ek olarak 25$ (25 Dolar) ödeme yapmanız gerekmektedir.

Ödeme adımında Fatura Detayları kısmında Firma adı ile birlikte firma adresi ve vergi numarasını girerek kurumsal fatura alabilirsiniz. Kurumsal fatura ile alınan ürünlerin iade edilmesi için iade faturası kesilmesi gerektiğini unutmayın.